Sprawozdanie z turnieju tenisa ziemnego na kortach K.S.Nadwiślan Kraków – Mistrzostwa Małopolski Młodzików (U-14).

SPRAWOZDANIE Z MISTRZOSTW MAŁOPOLSKI MŁODZIKÓW U-14 NA KORTACH K.S. NADWIŚLAN

W dniach 02 – 03.03.2019 na kortach tenisowych K.S.Nadwiślan Kraków odbyły się Mistrzostwa Małopolski Młodzików U-14. Dyrektorem turnieju był trener klubowy Dariusz Rożek, zaś sędzią Polskiego Związku Tenisa – Błażej Walczak. Do dyspozycji zawodników były 2 korty kryte, pod balonem o nawierzchni ceglanej.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Frekwencja była następująca:

• 15 chłopców
  • 10 dziewcząt

Do gry deblowej zgłosiło się 5 par chłopców. K.S. Nadwiślan Kraków reprezentowała Justyna Migacz oraz Karol Szpila.

Losowanie gier odbyło się w piątek 01.03.2019, o godzinie 18:00. W sobotę o godzinie 9 rano pierwsze rundy rozpoczęli grać chłopcy. Do pierwszego półfinału doszedł Andy Allen oraz Jakub Włodarczyk.

Wygrał Włodarczyk 5-7 6-1 6-1.

W drugim półfinale zmierzyli się Borys Masier i Piotr Czubak.

Wygrał Czubak 6-2 6-1.

Dziewczęta pierwsze rundy rozpoczęły w sobotę około godziny 13:00.

W półfinale singla zmierzyły się:

• Moszczak Wiktoria z Barbarą Kostecką (zwycięstwo Moszczak 6-1 6-1)
  • Boroń Marcela z Jałochą Oliwią (zwycięstwo Jałochy 6-3 6-1)

W grze deblowej do finału dotarli:

• Czubak i J.Włodarczyk
  • Mitoń i I.Zelek

Zwycięzcą w grze singlowej chłopców został MIKOŁAJ CZUBAK, który pokonał po ciężkim boju JAKUBA WŁODARCZYKA 7-5 6-3.

53850150_2346372138973241_2842178089683779584_n

Zwyciężczynią w grze singlowej dziewcząt została WIKTORIA MOSZCZAK, pokonując po pięknym meczu OLIWIĘ JAŁOCHĘ 6-3 7-6(4).

53293081_2028488327445749_4626053517256163328_n

W grze deblowej chłopców zwycięzcami została para MIKOŁAJ CZUBAK i JAKUB WŁODARCZYK.

53212952_2028488364112412_9021813679829549056_n

Każdy z uczestników opłacił wpisowe turnieju, za które zostały kupione dyplomy, puchary i medale. Również za wpisowe został opłacony sędzia PZT. Turniej był bardzo udany, dopisała pogoda, wszystkie mecze odbyły się w terminie.

GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom turnieju i zapraszamy na kolejne !