95 LAT KLUBU SPORTOWEGO NADWIŚLAN W KRAKOWIE

95 lat istnieje w Krakowie Klub Sportowy Nadwiślan.
W długoletniej historii notujemy wiele wspaniałych osiągnięć sportowych. Zawodnicy KS Nadwiślan uczestniczyli w Igrzyskach Olimpijskich, zdobywali wiele tytułów Mistrzów Polski, reprezentowali nasz Kraj na arenie międzynarodowej. Tenisiści, kajakarze, łucznicy i bilardziści znani byli w całej Polsce, rozsławiając Kraków i swój macierzysty Klub – Nadwiślan.

W okresie największego rozkwitu działało u nas osiem sekcji sportu wyczynowego. Naszą działalność prowadzimy na dwóch obiektach sportowych w Krakowie ; przy ul. Koletek 20 / boiska piłkarskie i korty tenisowe / oraz przy ul. Kościuszki 16 przystań kajakowa i siłownia. Aktualnie w naszym Klubie działają cztery sekcje sportowe : piłka nożna, tenis ziemny, kajakowa i sekcja sportów masowych działająca głównie dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich Krakowa.

Każda sekcja wyczynu sportowego prowadzi zajęcia szkoleniowe w „szkółkach sportowych”. Właśnie praca szkoleniowa z dziećmi i młodzieżą stanowiła i stanowi podstawowe nasze zadania. Obiekty sportowe udostępniamy dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich Krakowa. W kolejnych latach nasze działalności planujemy dalszy rozwój naszego Klubu na wyremontowanych i wybudowanych obiektach – dzięki zawartej w roku 2016 z Zarządem Infrastruktury Sportowej, umowie. Terminy imprez sportowych i spotkań z okazji Jubileuszu publikować będziemy na stronie internetowej Klubu.