Sekcja Piłki Nożnej – Sprawozdanie z obozu sportowego Szkółki Piłkarskiej -sierpień 2019 r.

W dniach od 23.08.2019 r. do 30.08.2019 r. dzieci i młodzież ze Szkółki Piłkarskiej Klubu Sportowego NADWIŚLAN Kraków przebywały na obozie sportowo-rekreacyjnym w Villa Kinga w Krościenku Nad Dunajcem. W obozie brały udział dzieci i młodzież w wieku od 7 do 17 lat.

Celem obozu było przygotowanie zawodników do rundy jesiennej sezonu piłkarskiego 2019/2020, propagowanie sportu, przezwyciężenie własnych słabości oraz podnoszenie własnej wartości za pomocą sukcesów sportowych.

Program pobytu obejmował zajęcia treningowe i edukacyjne oraz atrakcje turystyczne. Po przyjeździe uczestnicy zostali zakwaterowani w pokojach 2 i 3 osobowych. Pokoje posiadały łazienki i telewizory, a w budynku hotelowym była dostępna sieć internetowa WIFI. Ponadto uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem i ramowym harmonogramem obozu.

Podczas pobytu serwowane były trzy posiłki dziennie (śniadania, obiad, kolacja). Jedzenie było smaczne i zdrowe, dostosowane do potrzeb żywieniowych sportowców i z pewnością zaspokoiło wysublimowane gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

W trakcie trwania obozu dzieci i młodzież brały udział w treningach i zajęciach sportowych organizowanych na obiekcie sportowym SKS Sokolica. Wszyscy uczestnicy obozu oraz kadra aktywnie angażowali się w realizację programu obozu.

Ukojeniem dla zmęczonych nóg dzielnych obozowiczów był wyjazd na basen Szczawnicy gdzie zregenerowali swoje siły.

Treningi odbywały się niezależnie od warunków pogodowych i ukierunkowane były na podniesienie na wyższy poziom ogólnej sprawności fizycznej oraz motorycznej pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej co pozwoliło także na analizę i poprawę indywidualnej techniki zawodników.

Rozegrano mecze sparingowe z przygotowującymi się w Krościenku Nad Dunajcem do sezonu 2019/2020 innymi drużynami.

Podczas obozu organizowane były także zajęcia rekreacyjne m. in. „pomidor”, turniej siatkówki plażowej oraz turniej tenisa stołowego, który cieszył się dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Ponadto odbył się spływ pontonowy Dunajcem zakończony ogniskiem oraz wycieczka na Trzy Korony.

Postawione cele obozu zostały osiągnięte, a program zrealizowany. Powyższy obóz sportowy był dobrą formą stwarzania warunków do prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Dla wielu z nich był to pierwszy wyjazd w życiu, pobyt w Krościenku Nad Dunajcem oraz spływ pontonowy zapisze się w ich wspomnieniach, a nawiązane znajomości mogą przetrwać długie lata. Miejmy nadzieje, że także praca treningowa wykonana podczas zgrupowania zaowocuje sukcesami w rywalizacji w nadchodzącym sezonie i będzie kontynuowana podczas kolejnych obozów sportowych Szkółki Piłkarskiej Klubu Sportowego NADWIŚLAN Kraków.

obóz1

obóz2

obóz3

obóz4

obóz5

obóz6

obóz7

obóz8

obóz9

obóz10

obóz11

obóz12

obóz13

obóz14

obóz15

obóz16

obóz17

obóz18

obóz19

obóz20

obóz21

obóz22

obóz23

obóz24