Regaty Nadziei Olimpijskich Poznań 2018

W Poznaniu, w dniach 14-16 września 2018, odbyły się regaty nadziei olimpijskich.

Startowali zawodnicy z całego świata, oraz nasz reprezentant sekcji kajakowej – ALEKSY  DATOŃ, kanadyjkarz, który wykazuje duży talent do tego rodzaju sportu.

W pierwszym dniu regat Aleks startował na dystansie 1000m. Po dobrym starcie w eliminacjach dostał się do finału A, po walce na torze Maltańskim uplasował się na 8 pozycji.

Po pomyślnych startach w eliminacjach i w półfinale, zakwalifikował się do finału A. W finale startowało 9 zawodników, 2 zawodników z Białorusi, Japończyk, Niemiec, Litwin, 2 Węgrów i 2 Polaków ( wśród nich, nasz zawodnik – zajął  7 lokatę). Datoń Aleksy zdobył dla reprezentacji Polski 7 punktów.