Mistrzostwa Małopolski Juniorów U-18 na kortach KS Nadwiślan Kraków (24-25.03.2018) – sprawozdanie

SPRAWOZDANIE Z MISTRZOSTW MAŁOPOLSKI JUNIORÓW U-18 NA KORTACH K.S. NADWIŚLAN
W dniach 24 – 25.03.2018 pod balonem na kortach tenisowych K.S.Nadwiślan Kraków odbyły się Mistrzostwa Małopolski Juniorów U-18. Dyrektorem turnieju był trener klubowy Dariusz Rożek, zaś sędzią Polskiego Związku Tenisa – Błażej Walczak.

Do dyspozycji zawodników były 2 korty kryte o nawierzchni ceglanej. Do turnieju zgłosiło się 8 chłopaków, niestety frekwencja wśród dziewcząt była zbyt mała, aby one również mogły zagrać w turnieju (zgłosiły się 3 dziewczyny – tym zawodniczka KS Nadwiślan Kraków – Wiktoria Czerny, minimalna ilość zgłoszeń wynosi 8).

Do gry deblowej zgłosiły się 4 pary chłopaków, a więc wszyscy grający w turnieju.
Zawodnicy biorący udział w turnieju:
– Bogdański Michał (KS Grzegórzecki Kraków)
– Hahn Jan (KS Nadwiślan Kraków)
– Kopta Stefan (KS Grzegórzecki Kraków)
– Kucharczyk Kajetan (Klub Tenisowy Błonia Kraków)
– Kusiewicz Piotr (Krakowski Klub Sportowy Olsza)
– Matuszczyk Maciej (Krakowski Klub Sportowy Olsza)
– Podosek Patryk (Klub Tenisowy Błonia Kraków)
– Szczygieł Bartosz (KS Grzegórzecki Kraków)
W sobotę o godzinie 8 rano rozpoczęła się weryfikacja i losowanie gier. Pierwsze rundy wystartowały po godzinie 9. W sobotę rozegrane zostały również pierwsze rundy gier deblowych.
Finały singla oraz finał debla zostały zaplanowane na niedzielę. Zwycięzcą w grze singlowej chłopców został PIOTR KUSIEWICZ, który pokonał po ciężkim boju MICHAŁA BOGDAŃSKIEGO 6-3 6-4. W grze deblowej chłopców zwycięzcami została para Kusiewicz Piotr i Kucharczyk Kajetan (pokonując parę Bogdański Michał i Hahn Jan).

Zawodnik KS Nadwiślan Kraków – JAN HAHN został Wicemistrzem Małopolski Juniorów w grze deblowej (w parze z Michałem Bogdańskim). Każdy z uczestników opłacił wpisowe turnieju, za które zostały kupione dyplomy, puchary, medale i nagrody. Również za wpisowe został opłacony sędzia PZT. Każdy z uczestników otrzymał dyplom.

Dodatkowe nagrody:
– MEDAL + puszka piłek – pierwsze miejsce debla / drugie miejsce debla
– PUCHAR + puszka piłek – pierwsze miejsce singla / drugie miejsce singla
Turniej był bardzo udany, mecze przebiegały bardzo sprawnie oraz w przyjaznej atmosferze. GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom turnieju i zapraszamy na kolejne !